Turniej 1-dniowy - Dzień startu: Sobota

 

W tym roku zostanie rozegrany turniej z okazji 25 lat Amber Baltic Golf Club.

Pole Golfowe Amber Baltic – to pole znane wszystkim polskim golfistom. Większość obecnych golfistów stawiała swoje pierwsze golfowe kroki, fascynując się nie tylko samą grą a przede wszystkim krajobrazami, dobrą jakością i serdecznością ludzi grających na polu golfowym w Kołczewie.

Obok pola golfowego w Rajszewie koło Warszawy, Amber Baltic Gofl Club należy do najstarszych pól golfowych w Polsce. 25 lat temu to była jedna z większych inwestycji na zachodniopomorskim wybrzeżu. Dr Franz Jurkowitsch, prezes Warimpexu zrealizował pomysł pierwszego czterogwiazdkowego hotelu w Międzyzdrojach – Amber Baltic. Uzupełnieniem dla hotelu było pole golfowe.

Od 25 lat trwa niesutająca dyskusja, które pole golfowe było pierwsze, a które drugie – Amber czy Rajszew. W Kołczewie na polu golfowym można było już grać pod koniec 1991 roku, wówczas było tylko 9 dołków. Pierwszym zatrudnionym instruktorem golfa przez spółkę „Amber Baltic” był Szkot John Walker. Drugim PRO był Czech Jarosłav Peterka. Projektantem pola golfowego w Kołczewie był Francuz Pierre Delacour, ostatecznie budowa została zakończona przez wiedeńską pracownie architektoniczną Hansa Georga Erhardta. Oficjalne otwarcie pola golfowego nastąpiło latem 1993 roku. Do dyspozycji oddano 9 dołków a we wrześniu 18 dołkowe pole. W 1994 roku Head Pro został Marek Sokołowski. Na początku swojego istnienia klub golfowy zrzeszał 15 członków w tym 95% obcokrajowców. z roku na rok systematycznie przybywało nowych członków.

Wkrótce więcej informacji. Prosimy o cierpliwość